Pracownia ogrodniczo-bukieciarska
 
    Celem tej pracowni jest nauka rozróżniania, siania, sadzenia i pielęgnacji warzyw, ziół, kwiatów, drzew i krzewów. Uczestnicy tej pracowni dbają o rośliny wokól placówki i prowadzą ogród warzywny. Podczas pracy poznają narzędzia i środki ochrony niezbędne do pielęgnacji roślin od wysiewu aż do zbioru.Uczą się zbioru, konserwacji i przechowywania roślin, które służą do wykonywania stroików i bukietów. Powstaja tu także inne prace promujące naszą placówkę.
 
Pracownia gospodarstwa domowego
    Celem pracowni jest wyrobienie zaradności życiowej. Uczestnicy zdobywają umiejętności samoobsługi, samodzielności i czynności życia codziennego. Planują i przygotowują proste posiłki typu kanapki, sałatki, zapiekanki, ale też uczą się wykonywania bardziej złożonych potraw takich jak zupy, naleśniki czy ciasta. Uczą się obsługi sprzętu AGD, min. pralka, zmywarka, robot kuchenny, odkurzacz, suszarka.
 
Pracownia artystyczna
 
    Uczestnicy w tej pracowni zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi. Powstają tu piękne dzieła takie jak rysunki, obrazy, malowane odlewy gipsowe, prace z bibuły, plecione koszyki, wazony i inne (galeria).W tej pracowni powstają też pomysły na różnego rodzaju przedstawienia które potem wspólnie oglądamy, a nawet wystawiamy na szerszym forum.
 
Pracownia krawiecko-hafciarska
 
    Zadaniem pracowni krawiecko-hafciarskiej jest umożliwianie kształtowania i rozwijania zdolności uczestników w zakresie posługiwania się igłą, nożyczkami, maszyną do szycia, żelazkiem, szycia ręcznego i maszynowego oraz haftowania. Uczestnicy uczą się też skracania i naprawiania odzieży, przyszywania guzików. Szyją rzeczy na potrzeby Warsztatu takie jak fartuszki kuchenne. Tu powstają też poduszeczki do igieł, poduszki, maskotki i inne (galeria).
 
Pracownia multimedialna
 
    W pracowni multimedialnej uczestnicy uczą się obsługi programów operacyjnych i użytkowych Windows XP, Microsoft Office, Nero, IrfanView, Picasa, Pinnacle Studio i innych w miarę posiadanych uzdolnień. Ucząc się wykonywania pamiątkowych zdjęć, edytowania nagrywanych na kamerze cyfrowej treści czy korzystania z Internetu uczestnicy oswajają się z nowoczesną techniką, rozwijają spostrzegawczość i procesy logicznego myślenia. Zapoznają się też ze stylami pracy oraz dokumentacją niezbędną do zatrudnienia w przyszłości. Piszą CV, podanie, list motywacyjny. Prowadzą stronę internetową placówki.
 
Pracownia stolarsko-techniczna
 
    Celem pracowni jest nauczenie uczestników wykonywania prac w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych przy wykorzystaniu narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. W pracowni uczestnicy wykonują skrzynki na kwiaty, ramki i podstawki do obrazów i figurek, ławki i stoły ogrodowe, budy dla psów i budki lęgowe dla ptaków. Uczestnicy wykonali także altankę, przygotowali materiały na podbitkę i strop w budynku gospodarczym. Wykonują prace budowlane i drobne naprawy.
 
Pracownia poligraficzno-reklamowa
 
    W zajęciach poligraficzno-reklamowych uczestnicy uczą się i poznają elementy pracy małej poligrafii poprzez obsługę kserokopiarki, drukarki, bindownicy, laminarki, obcinarki, plotera. Wykonują zaproszenia na imprezy okolicznościowe, identyfikatory, wizytówki foldery, karty okolicznościowe. Powstają tu też inne prace promujące naszą placówkę (galeria).
 
Pracownia rękodzieła artystycznego
 
     W tej pracowni uczestnicy poznają różne techniki artystyczne. Powstają tu stroiki, odlewy gipsowe, wytwory z ceramiki (figurki, patery...), wazony i inne.
 
Rehabilitacja
 
    W sali rehabilitacyjnej prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja. Ustalana jest ona indywidualnie dla każdego z uczestników i ma na celu osiągnięcie i utrzymanie możliwie jak najlepszej kondycji fizycznej.
 
Psycholog
 
    Pan psycholog służy radą i pomocą uczestnikom we wszystkich ich problemach natury psychicznej. Łagodzi i pomaga rozwiązywać konflikty. Organizuje i prowadzi zajęcia z zakresu asertywności i komunikacji interpersonalnej.